Novosti
15 stvari koje možemo naučiti od Ivana Pavla II.
15 stvari koje možemo naučiti od Ivana Pavla II.

Povodom blagdana Ivana Pavla II., 22.10. donosimo vam 15 stvari koje možemo naučiti od njega: Ne mora se sve postići u najkraćem roku. Bog ima svoju jedinicu vremena. Rat je zaista veliko zlo, ali ni komunizam nije daleko od toga. Ako ti rano umru roditelji, ne znači da si izgubljen slučaj. Ustrajnom i tihom molitvom

VIŠE
Kateheze za mlade i odrasle
Kateheze za mlade i odrasle

Kateheze za mlade i odrasle započinju 17.10.2016. i održavati će se svakog ponedjeljka i petka s početkom u 20,00 sati u pastoralnom centru Don Bosco. Evo sad je vrijeme milosno, evo sad je vrijeme spasa. 2 Kor 6,2

VIŠE
Predavanje “Kako se Bog objavljuje pojedincu i čovječanstvu”
Predavanje “Kako se Bog objavljuje pojedincu i čovječanstvu”

Susret članova apostolata molitve održati će se 11.10.2016. u 19,00 sati u pastoralnom centru Don Bosco. Tema susreta je “Kako se Bog objavljuje pojedincu i čovječanstvu” a predavač je vlč. Karol Homieja.

VIŠE

Zajednice

U našoj župi djeluje 13 zajednica. Dragi župljani pozivamo vas da nam se pridružite u našem djelovanju.

Više

Crkve i kapele

Na području župe Rovinj postoji pedeset i tri crkva i kapela. Ovdje možete pročitati o njihovim posebnostima i…

Više

Sveta Eufemija

Legende o mučeništvu Svete Eufemije i dolasku sarkofaga sa svetačkim relikvijama u Rovinj.

Više
Tjedni raspored bogoslužja u župi sv. Eufemije od 17. listopada do 23. listopada 2016.

„Sveta je Misa djelo po kojem nam Bog pred oči stavlja svu ljubav koju nam donosi. U nekom smislu je sveta Misa sinteza svih dobara koja nam je udijelio.“

SVETI BONAVENTURA

SVAKODNEVNO
  • Pola sata prije večernje mise molimo krunicu.

  • Prilika za svetu ispovijed pola sata prije večernje mise.

  • Molitva krunice u Domu umirovljenika, svakodnevno u 16:30

  • Klanjanje u Oratoriju, svakog četvrtka u 17:30

Ponedjeljak

7,30 – Oratorij

Utorak

7,30 – Oratorij     18,00 – Oratorij

Srijeda

7,30 – Oratorij     18,00 – Oratorij

Četvrtak

7,30 – Oratorij     18,00 – Oratorij

Petak

7,30 – Oratorij     18,00 – Oratorij

Subota

7,30 – Oratorij     18,00 – Oratorij

Nedjelja

9,00 – Sv.Eufemija

9,00 – Sv.Pelagije

10,30 – Sv.Eufemija

12,00 – MB od Milosti

18,00 – Oratorij

Nadolazeći događaji
Izdvojeno iz galerije slika
  • Relikvija sv.Eufemije
  • Raspored bogoslužja
  • Zvonik
  • Unutrašnjost crkve sv.Eufemije
  • Povijest izgradnje crkve sv.Eufemije
Nedjelja, 16.10.2016. DVADESET I DEVETA NEDJELJA KROZ GODINU

Bog će obraniti svoje izabrane koji vape k njemu.

Lk 18, 1-8

Čitanje svetog Evanđelja po Luki

U ono vrijeme: Kaza Isus svojim učenicima prispodobu kako valja svagda moliti i nikada ne sustati:
»U nekom gradu bio sudac. Boga se nije bojao, za ljude nije mario. U tom gradu bijaše i neka udovica. Dolazila k njemu i molila: ’Obrani me od mog tužitelja!’ No on ne htjede zadugo. Napokon reče u sebi: ’Iako se Boga ne bojim nit za ljude marim, ipak, jer mi udovica ova dodijava, obranit ću je da vječno ne dolazi mučiti me.’«
Nato reče Gospodin: »Čujte što govori nepravedni sudac! Neće li onda Bog obraniti svoje izabrane koji dan i noć vape k njemu sve ako i odgađa stvar njihovu? Kažem vam, ustat će žurno na njihovu obranu. Ali kad Sin Čovječji dođe, hoće li naći vjere na zemlji?«

Riječ Gospodnja.

Povijest župe

Početak današnjeg Rovinja
možemo sa sigurnošću smjestiti
u VII. stoljeće.

Tada su se istarski Romani iz okolnog područja sklonili na rovinjski otočić bježeći pred Slavenima. U istom ga stoljeću anonimni Ravenjanin u svojim  spisima naziva Ruvigno, Ruigno, Ruginio. To je pravi početak današnjeg grada.

Više

Župne obavijesti

u digitalnom formatu preuzmite na slijedećem linku