Novosti
Blagdan bl. Miroslava Bulešića
Blagdan bl. Miroslava Bulešića

Svečano koncelebrirano misno slavlje u 18,00 sati predvodit će vojni ordinarij u Republici Hrvatskoj, mons. Jure Bogdan.

VIŠE
Blagdan Velike Gospe
Blagdan Velike Gospe

Velika Gospa dan je svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo. Raspored misa na blagdan Velike Gospe je slijedeći: 9,00 – Sv. Eufemija 10,30 – Sv. Eufemija 12,00 – MB od Milosti 19,00 – MB od Milosti

VIŠE
Obljetnica dolaska sarkofaga sv. Eufemije u Rovinj
Obljetnica dolaska sarkofaga sv. Eufemije u Rovinj

U ranu zoru 13. srpnja 800. crkvena su zvona uzbuđeno su zazvonila. Građani su se sjurili prema moru. Morem je poput kamene lađe doplovio mramorni sarkofag. Zadivljeni su Rovinjci volovskim i konjskim zapregama pokušavali kamenu grobnicu odvući u grad, ali uzalud. Nisu pomogli ni snažni mišići niti dosjetljivost ljudska pomogao je tek Bog na dijelu.

VIŠE

Zajednice

U našoj župi djeluje 13 zajednica. Dragi župljani pozivamo vas da nam se pridružite u našem djelovanju.

Više

Crkve i kapele

Na području župe Rovinj postoji pedeset i tri crkva i kapela. Ovdje možete pročitati o njihovim posebnostima i…

Više

Sveta Eufemija

Legende o mučeništvu Svete Eufemije i dolasku sarkofaga sa svetačkim relikvijama u Rovinj.

Više
Tjedni raspored bogoslužja od 22. kolovoza do 28. kolovoza 2016.

7,30 – Oratorij

7,30 – Oratorij     19,00 – Sv. Eufemija

7,30 – Oratorij     19,00 – Sv. Eufemija

7,30 – Oratorij     19,00 – Sv. Eufemija

7,30 – Oratorij     19,00 – Sv. Eufemija

7,30 – Oratorij     19,00 – Sv. Eufemija

9,00 – Sv.Eufemija     9,00 – Sv.Pelagije     10,30 – Sv.Eufemija     12,00 – MB od Milosti     19,00 – Sv.Eufemija

Nadolazeći događaji
  Izdvojeno iz galerije slika
  • Relikvija sv.Eufemije
  • Raspored bogoslužja
  • Zvonik
  • Unutrašnjost crkve sv.Eufemije
  • Povijest izgradnje crkve sv.Eufemije
  Nedjelja, 28.8.2016. DVADESET I DRUGA NEDJELJA KROZ GODINU

  Koji se uzvisuje, bit će ponižen, a koji se ponizuje, bit će uzvišen.

  Lk 14, 1.7-14

  Čitanje svetog Evanđelja po Luki

  Jedne subote Isus dođe u kuću nekoga prvaka farizejskog na objed. Promatrajući kako uzvanici biraju prva mjesta, kaza im prispodobu:
  »Kada te tko pozove na svadbu, ne sjedaj na prvo mjesto da ne bi možda bio pozvan koji časniji od tebe, te ne dođe onaj koji je pozvao tebe i njega i ne rekne ti: ’Ustupi mjesto ovome.’ Tada ćeš, postiđen, morati zauzeti posljednje mjesto. Nego kad budeš pozvan, idi i sjedni na posljednje mjesto pa, kada dođe onaj koji te pozvao, da ti rekne: ’Prijatelju, pomakni se naviše!’ Bit će ti to tada na čast pred svim sustolnicima, jer – svaki koji se uzvisuje, bit će ponižen, a koji se ponizuje, bit će uzvišen.«
  A i onome koji ga pozva, kaza: »Kad priređuješ objed ili večeru, ne pozivaj svojih prijatelja, ni braće, ni rodbine, ni bogatih susjeda, da ne bi možda i oni tebe pozvali i tako ti uzvratili. Nego kad priređuješ gozbu, pozovi siromahe, sakate, hrome, slijepe. Blago tebi jer oni ti nemaju čime uzvratiti. Uzvratit će ti se doista o uskrsnuću pravednih.«

  Riječ Gospodnja.

  Povijest župe

  Početak današnjeg Rovinja
  možemo sa sigurnošću smjestiti
  u VII. stoljeće.

  Tada su se istarski Romani iz okolnog područja sklonili na rovinjski otočić bježeći pred Slavenima. U istom ga stoljeću anonimni Ravenjanin u svojim  spisima naziva Ruvigno, Ruigno, Ruginio. To je pravi početak današnjeg grada.

  Više

  Župne obavijesti

  u digitalnom formatu preuzmite na slijedećem linku