Blagoslov obitelji

Dragi župljani, na slijedećem linku možete provjeriti raspored blagoslova obitelji koji započinje 5.XII.2017.

Novosti
Kako do blagoslova obitelji
Kako do blagoslova obitelji

Dragi župljani, ukoliko Vas nema kod kuće na dan blagoslova ili niste u evidenciji za blagoslov, a želite blagoslov obitelji i doma, molimo Vas da nas o tome obavijestite od ponedjeljka do subote od 9 do 13 sati na brojeve telefona Župnog ureda (052/815-615 ili 098/421-657). Hvala. Raspored blagoslova obitelji možete provjeriti ovdje.  

VIŠE
Svi sveti i Dušni dan 2017.
Svi sveti i Dušni dan 2017.

Raspored bogoslužja povodom Svih svetih i Dušnog dana je slijedeći: Svi sveti 1.11.2017. 9,00 – Oratorij (tal.) 10,30 – Sv. Eufemija 12,00 – MB od Milosti 15,00 – Na gradskom groblju (procesija, molitva za odrješenje pokojnika i sv. misa) Dušni dan 2.11.2017. 7,30 – Oratorij (tal.) 10,00 – Na gradskom groblju 12,00 – MB od

VIŠE
Tematski susret na temu požuda
Tematski susret na temu požuda

U petak 27.10.2017. s početkom u 20:00 sati održati će se tematski susret na temu opasnosti očiju: požuda. Susret će se održati u Crkvi Majke Božje od Milosti (kod doma zadravlja) u Rovinju. Predavanje će predvoditi vlč. Karol Homieja, a organizator susreta je zajednica Jošua. Svi su pozvani.

VIŠE

Zajednice

U našoj župi djeluje 13 zajednica. Dragi župljani pozivamo vas da nam se pridružite u našem djelovanju.

Više

Crkve i kapele

Na području župe Rovinj postoji pedeset i tri crkva i kapela. Ovdje možete pročitati o njihovim posebnostima i…

Više

Sveta Eufemija

Legende o mučeništvu Svete Eufemije i dolasku sarkofaga sa svetačkim relikvijama u Rovinj.

Više
Tjedni raspored bogoslužja u župi sv. Eufemije.

„Sveta je Misa djelo po kojem nam Bog pred oči stavlja svu ljubav koju nam donosi. U nekom smislu je sveta Misa sinteza svih dobara koja nam je udijelio.“

SVETI BONAVENTURA

SVAKODNEVNO
 • Pola sata prije večernje mise molimo krunicu.

 • Prilika za svetu ispovijed pola sata prije večernje mise.

 • Molitva krunice u Domu umirovljenika, svakodnevno u 16:30

 • Klanjanje u Oratoriju, svakog četvrtka i nedjelje u 18:30

 • Križni put u Oratoriju, svakog utorka i petka u 18:30

Ponedjeljak

7,30 – Oratorij

Utorak

7,30 – Oratorij     19,00 – Sv.Eufemija

Srijeda

7,30 – Oratorij     19,00 – Sv.Eufemija

Četvrtak

7,30 – Oratorij     19,00 – Sv.Eufemija

Petak

7,30 – Oratorij     19,00 -Sv.Eufemija

Subota

7,30 – Oratorij     19,00 -Sv.Eufemija

Nedjelja

9,00 – Sv.Eufemija

9,00 – Sv.Pelagij

10,30 – Sv.Eufemija

12,00 – MB od Milosti

19,00 – Sv.Eufemija

Nadolazeći događaji
  Izdvojeno iz galerije slika
  • Relikvija sv.Eufemije
  • Raspored bogoslužja
  • Zvonik
  • Unutrašnjost crkve sv.Eufemije
  • Povijest izgradnje crkve sv.Eufemije
  Nedjelja, 3.12.2017. PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA

  Bdijte jer ne znate kad će se domaćin vratiti.

  Mk 13, 33-37

  Čitanje svetog Evanđelja po Marku

  U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima:
  »Pazite! Bdijte jer ne znate kada je čas. Kao kad ono čovjek neki polazeći na put ostavi svoju kuću, upravu povjeri slugama, svakomu svoj posao, a vrataru zapovjedi da bdije. Bdijte, dakle, jer ne znate kad će se domaćin vratiti – da li uvečer ili o ponoći, da li za prvih pijetlova ili ujutro – da vas ne bi našao pozaspale ako iznenada dođe. Što vama kažem, svima kažem: Bdijte!«

  Riječ Gospodnja.

  Povijest župe

  Početak današnjeg Rovinja
  možemo sa sigurnošću smjestiti
  u VII. stoljeće.

  Tada su se istarski Romani iz okolnog područja sklonili na rovinjski otočić bježeći pred Slavenima. U istom ga stoljeću anonimni Ravenjanin u svojim  spisima naziva Ruvigno, Ruigno, Ruginio. To je pravi početak današnjeg grada.

  Više

  Župne obavijesti

  u digitalnom formatu preuzmite na sljedećem linku